Przejdź do treści

Aranżacja przedpokoju

aranżacja przedpokoju

Często mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. To na jego podstawie mimowolnie i zazwyczaj nieświadomie wyrabiamy sobie opinię na temat pewnej rzeczy, miejsca, osoby lub zdarzenia. Podobnie sprawa ma się w przypadku aranżacji wnętrz. Kilka sekund wystarczy byśmy byli w stanie ocenić, czy dana kompozycja nam się podoba, czy wręcz przeciwnie. Dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do tego, jak wygląda nasz przedpokój. Jest on pewnego rodzaju wizytówką każdego domu lub mieszkania. To malutkie pomieszczenie jest tym, co pierwsze widzą odwiedzający nas goście. Jeśli więc zależy nam na tym, by zachwycić ich wystrojem naszych wnętrz, musimy ogromną wagę przyłożyć również do tego, jak wygląda przedpokój.

Przedpokój inspiracje – gdzie szukać?

Gdy stoimy przed zadaniem urządzenia naszego przedpokoju, często zastanawiamy się gdzie szukać inspiracji. W tym przypadku pomocny będzie oczywiście internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „przedpokój inspiracje”, „aranżacje przedpokój” lub „przedpokój aranżacje” naszym oczom ukażą się pomysły na zaaranżowanie stylowej i funkcjonalnej przestrzeni. Pomieszczenie to oprócz oczywiście miejsc do przechowywania powinno pełnić także inne role. To w nim najczęściej umieszczamy duże lustro, w którym się przeglądamy i sprawdzamy, czy jesteśmy gotowi do wyjścia oraz testujemy nowe kreacje. Aranżacja przedpokoju powinna więc obejmować właśnie takie elementy, które nam to umożliwią.

Dobrym pomysłem na wyróżnienie naszego wnętrza jest zastosowanie ciekawych materiałów, takich jak beton, kamień, szkło, czy drewno. Dzięki temu bez zagracania przestrzeni sprawimy, że jego aranżacja będzie przyciągała wzrok i intrygowała. Co ważnie w przedpokoju nie może zabraknąć również wygodnego miejsca do zakładania lub ściągania obuwia. Dobrze sprawdzą się wszelkie ławeczki, pufy i siedziska. Mogą być one nawet obite różnymi przyjemnymi materiałami, które sprawią, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie o wiele przytulniejszego. Obowiązkowym elementem każdego przedpokoju jest oczywiście duża i pojemna szafa, w której będziemy mogli przechowywać obuwie i elementy garderoby wierzchniej. Jeśli pozwala nam na to przestrzeń, warto wybrać duży model, który pomieści przedmioty, których nie używamy na co dzień, a chcemy mieć je pod ręką.

Jak zaaranżować nowoczesny przedpokój?

Nowoczesny przedpokój kojarzy nam się zazwyczaj z aranżacją, w której dużo jest materiałów takich jak beton, drewno, metal czy szkło. Zazwyczaj kojarzymy go również z różnymi odcieniami szarości albo dodatkiem ledów. Nie jest to jednak jedyny sposób na to, by nasze pomieszczenie wpasowywało się obowiązujące trendy.

Obecnie coraz bardziej popularne są bowiem kompozycje, w których dużo jest naturalnych materiałów. Pięknie łączą się one z różnymi odcieniami beżów oraz pasteli. Jednym z głównych elementów tego typu kompozycji jest również roślinność. Oczywiście wzrasta także popularność rozwiązań, w których nowoczesne przedpokoje aranżowane są w prawdziwie modernistycznym stylu. W takim przypadku sprawdzają się materiały z fakturami oraz wszelkie duże wzory. Możemy zauważyć, że do łask powracają zaokrąglone formy oraz wszelkie wertykalne układy. Na brak zainteresowania nie mogą także narzekać wszelkie minimalistyczne style, które charakteryzują się dużą ilością bieli, naturalnych materiałów, światła i oszczędną ilością dekoracji.

Pamiętajmy jednak o tym, by aranżacja naszego przedpokoju współgrała z tym, jak wykończyliśmy pozostałe pomieszczenia, szczególnie jeśli korytarz jest na nie otwarty. Często stosowanym rozwiązaniem w blokach jest właśnie otwieranie przedpokoju na salon, dzięki czemu powiększamy przestrzeń i sprawiamy, że wydaje się ona dużo większa. W takich przypadkach musimy szczególnie zadbać o to by, nasze kompozycje łączyły się ze sobą i razem prezentowały się bardzo dobrze.

Przedpokój w bloku

Szczególnie problematyczny może być przedpokój w bloku, ponieważ zazwyczaj ogranicza nas jego przestrzeń. W takich przypadkach bardzo ważne jest dokładne przemyślenie tego, co jest nam w nim naprawdę potrzebne. Nie ma sensu zagracać przestrzeni przedmiotami, których na co dzień nie wykorzystujemy. Mniejsza ilość rzeczy sprawi, że przestrzeń wyda się większa i bardziej uporządkowana. Mały przedpokój powinien mieć wyznaczone miejsce na odwieszenie okrycia wierzchniego, odłożenie butów oraz takich przedmiotów jak klucze, rękawiczki, czy parasolki.

Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko częstego bałaganu. Przedpokój w bloku również może być ciekawie, stylowo i nowocześnie zaaranżowany, bez względu na to, jaką przestrzenią dysponujemy. Najważniejsze jest właściwe określenie naszych rzeczywistych potrzeb oraz tego, co rzeczywiście nam się podoba. Właściwy pomysł na przedpokój to już połowa sukcesu. Obecnie mamy dostęp do bardzo dużej ilości różnych przedmiotów, materiałów wykończeniowych, mebli oraz dekoracji. Dzięki temu z pewnością bardzo łatwo znajdziemy dokładnie takie elementy, które będą idealnie pasowały do naszej kompozycji. Bez względu na to, w jakim stylu zdecydowaliśmy się go urządzić.