Przejdź do treści

Dekoracyjne listwy ścienne

sztukateria wewnętrzna

Wiele osób sądzi, że podczas wykańczania wnętrza wystarczy dobrać odpowiedni kolor ścian, abażur do lampy, materiał na podłogę oraz meble, którymi pomieszczenie się zapełni. Nic bardziej mylnego. Dekoracja wnętrza wcale się na tym nie kończy. Warto puścić czasem wodze wyobraźni i pozwolić sobie na nieco więcej, w tym nieco więcej dekoracji w salonie, w sypialni czy w jadalni.

W tym temacie wykazać się mogą dekoracje w stylu sztukaterii. Listwy przysufitowe, przypodłogowe oraz przyścienne. Ozdobne listwy ścienne często bywają tradycyjnym komponentem wykończenia wnętrza, który rewelacyjnie wpisuje się w styl klasyczny, secesyjny, barokowy, ale nie tylko. Listwa na ścianę może sprawdzić się także w przypadku prostych, minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji. Wszystko zależy od jej dekoracyjności, wysokości oraz innych cech. Listwy ścienne mogą dzielić się bowiem na typowo dekoracyjne, które są zdobione ornamentami, jednak we współczesnych aranżacjach częściej spotkamy się z listwami prostymi, które stanowią dopełnienie minimalizmu.

Listwy ścienne fantastycznie sprawdzają się w domach. Można dzięki nim wykończyć salon, sypialnię, jadalnię, a nawet hol wejściowy. Jednak listwy dekoracyjne ścienne zaobserwujemy również w budynkach użyteczności publicznej, a nawet w biurach. Wszystko dlatego, iż każdy z nas chce, by pomieszczenia w domu czy w pracy stanowiły miły widok, sprzyjały skupieniu czy relaksowi. A tylko dobrze wykończone wnętrza, spójne i zadbane pozwalają człowiekowi prawidłowo funkcjonować.

Listwy dekoracyjne na ścianę – dlaczego warto z nich skorzystać?

Prosta, gładka listwa ścienna to ciekawy dodatek, który w bardzo szybkim czasie pozwoli zaakcentować charakter danego wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku jest listwa minimalistyczna, gładka, gdyż można ją przemycić praktycznie do wszystkich stylów. Jeśli jednak inwestor potrzebuje czegoś bardziej dekoracyjnego, w naszej ofercie na pewno znajdzie ciekawe, ozdobne listwy na ścianę, które spełnią jego wymagania.

Listwa dekoracyjna na ścianę może być niekiedy trudnym wyborem, jednak z pewnością jest warta poświęconego jej czasu. W naszym sklepie z łatwością zakupisz listwy szerokie i wąskie, niezwykle ozdobne oraz proste i gładkie. Warto pamiętać, że decydując się na większą ilość sztukaterii we wnętrzu, warto poszczególne komponenty dokładnie do siebie dopasować.

Listwy na ścianę w ofercie naszego sklepu

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz ciekawe, wpadające w oko listwy ścienne, które różnią się między sobą przekrojem, dekoracyjnością, wysokością oraz ceną. Niezależnie od tego, każdy zainteresowany odszuka dla siebie najlepsza ofertę. Przedział cenowy listew ściennych również jest mocno zróżnicowany, a wszystko po to, by dopasować koszty do możliwości wszystkich klientów.

Oferowane przez nas listwy ścienne charakteryzują się wytrzymałością mechaniczną, a jednocześnie są lekkie i bardzo proste w montażu. Są odporne na działanie wilgoci i wody, a przy okazji chronią ścianę na tej wysokości, na której zostały zamontowane. Tym sposobem można zabezpieczyć kolor przed niefortunnym uderzeniem krzesła, fotela czy innych mebli.