Przejdź do treści

Jak zamaskować kable ?

listwa przypodłogowa

Minęły już czasy gdy telewizor był wielkim urządzeniem, które zajmowało dużo miejsca. W takiej sytuacji wszystkie kable pochowane były za szafką lub meblościanką i problem sam się rozwiązywał. Jeszcze w dzisiejszych czasach nowe płaskie ekrany ustawiane są na komodach czy szafkach  za którymi możemy schować przewody. Sytuacja staje się problematyczna gdy zdecydujemy się na zawieszenie telewizora na stelażu. Takie rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne i efektowne co bezpośrednio wpłynie na wygląd całego pomieszczenia. Jednak przy takim rozwiązaniu powstaje problem jak zamaskować kable od tv na ścianie. Jest to dość spory kłopot ponieważ ilość przewodów, które prowadzą do telewizora stała się w obecnych czasach dosyć spora. Konsole do gier, odtwarzacze dvd czy sprzęt audio wszystkie te urządzenia są połączone przewodowo z telewizorem.

jak zamaskować kable

jak zamaskować kable

Jak zamaskować kable od tv ?

Jeżeli dopiero co weszliśmy w posiadanie mieszkania i czeka nas generalny remont czy budujemy dom, możemy spokojnie wszystko zaplanować. Zdecydować gdzie będzie umiejscowiony telewizor na jakiej wysokości i jakie łącza będą do niego poprowadzone. Jak zamaskować kable od tv na ścianie na tak wczesnym etapie projektowym ? Możemy umieścić gniazda zasilania w miejscu gdzie będzie wisiał ekran i skutecznie je zakrywał lecz trzeba pamiętać, że nie wszystkie rzeczy będziemy mogli podłączyć na stałe. Tutaj sprawa dotyczy jedynie zasilania i złącza internetowego, które śmiało możemy usytuować w ścianie. Jeżeli chodzi o wszystkie urządzenia, które będziemy chcieli połączyć z naszym tv to tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. W ścianie wykuwamy korytko w którym umieszczamy specjalny kanał przez który będziemy mogli poprowadzić przewody np. kabel hdmi od konsoli do gier. Takie rozwiązanie pozwala nam bez problemu na późniejsze odłączanie kabli gdy nadejdzie taka potrzeba.

jak zamaskować kable od tv

jak zamaskować kable od tv

Jak zamaskować kable od tv na ścianie ?

Schody zaczynają się jednak w momencie gdy nasze mieszkanie jest urządzone, spędzamy w nim czas a myśl o remoncie przyprawia nas o dreszcze. Jak zamaskować kable od tv na ścianie ? Gdy w naszym mieszkaniu opcja remontu nie wchodzi w grę ? Pomysłów i rozwiązań jest kilka. Najprostszym z nich jest zasłonięcie kabli np. poprzez kwiaty w wysokiej donicy, gdzie kable można ukryć za wystającymi liśćmi. Ciekawą opcją jest ułożenie przewodów w różne wzory np. formy geometryczne czy motywy roślinne. Takie rozwiązanie same w sobie staje się dodatkową dekoracją, która może być ciekawym dodatkiem w wystroju naszego mieszkania.

 Jak zamaskować kable od tv wiszącego na ścianie ?

Jednak najciekawszym rozwiązaniem jest nowość na rynku czyli listwy maskujące kable. Są to maskownice do kabli tv, które posiadają specjalną przestrzeń na kable gdzie w umiejętny sposób schowamy  wystające przewody. Ich sposób montażu jest bardzo prosty, wystarczy je dociąć na odpowiednią długość i przykleić do ściany. Takie rozwiązanie w prosty sposób pozwoli nam odpowiedzieć na tytułowe zapytanie jak zamaskować kable od tv na ścianie ? Szeroka ilość dostępnych wzorów pozwoli na wpasowanie się w każdą przestrzeń, czy będzie to nowoczesne wnętrze czy też mieszkanie utrzymane w klasycznym stylu.