Przejdź do treści

Listwy oświetleniowe LED

listwa led przysufitowa

Listwy ledowe to niezwykle efektowna forma na udekorowanie naszego wnętrza oraz wprowadzenie do niego dodatkowego oświetlenia. Element ten jest niepowtarzalnym pomysłem na to, jak wkomponować do każdej aranżacji nastrojowe światło. Szczególnie w przypadku stylów bardziej współczesnych i modernistycznych. W zależności od tego, jaką dokładnie aranżację pragniemy stworzyć, możemy zakupić przypodłogowe, sufitowe, ścienne, a nawet karniszowe listwy pod ledy. Z łatwością znajdziemy wiele różnych modeli i wzorów, więc każdy nasz pomysł będzie mógł być zrealizowany.

Obecnie oświetlenie LED jest coraz szerzej rozpowszechniane, nie tylko ze względu na swój interesujący wygląd, ale także funkcję energooszczędną. Diody tego typu cechują się niskim poborem energii elektrycznej, co sprawia, że realnie jesteśmy w stanie zauważyć różnicę w jej zużyciu. Szczególnie jeśli listwy będą stosowane jako dodatkowe oświetlenie dość często.

Listwy LED w pomieszczeniach

Listwy LED w pomieszczeniach to pomysł, którego realizacja nie jest skomplikowana. Jego zastosowanie sprawia, że do każdego wnętrza możemy wprowadzić subtelne i delikatne źródło światła. W efekcie aranżacja wyda się o wiele bardziej przytulna. Również przestrzenie outdoorowe zyskają, jeśli zastosujemy w nich listwy do ledów. Najczęściej są one wykonane w sposób nowoczesny, wiec cechuje je odporność na wodę, działanie wilgoci oraz zmiennej temperatury. Bez obaw możemy stosować je także w łazienkach, gdzie pomogą się nam się zrelaksować oraz w kuchniach, na przykład jako dodatkowe oświetlenie blatu roboczego.

Listwy na ledy są często używane do tworzenia aranżacji w barach, pubach, klubach, niektórych lokalach gastronomicznych oraz salonach kosmetycznych i relaksu. Wprowadzają dodatkowe przyjemne oświetlenie, a co za tym idzie, sprawiają, że lepiej czujemy się we wnętrzu. Jest to także pomysł na to, jak zaakcentować ciekawe formy, dzieła sztuki lub po prostu jak zwrócić uwagę na to, że pomieszczenie zostało zaaranżowane w stylu modernistycznym.

Nowoczesna sztukateria LED

Nowoczesna sztukateria LED jest bardzo popularna wśród młodzieży. Za jej pomocą fantastycznie możemy udekorować pokój młodego gracza, który listwy do LED połączy kolorystycznie ze swoim komputerem oraz sprzętem gamingowym. Jest to stale rosnący trend nic dziwnego więc, że nie jeden nastolatek marzy o zastosowaniu takiego oświetlenia w swoim pokoju. Również sypialnie młodszych dzieci mogą być za ich pomocą funkcjonalnie wyposażone. Oświetlenie LED znakomicie sprawdzi się jako wieczorne światło, zamiast lampki nocnej. Możemy na przykład stworzyć ciekawą aranżację z listwy ściennej nad łóżkiem albo wykorzystać ją w garderobie, gdzie nierzadko nie mamy możliwości zastosowania tradycyjnego oświetlenia. Natomiast dzięki LED każda część naszego ubioru będzie doskonale widoczna. Tak naprawdę w kwestii zastosowania tego typu sztukaterii ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.