Przejdź do treści

Listwy przypodłogowe

biała listwa mdf

Listwy przypodłogowe to jeden z podstawowych elementów służących do estetycznego wykończenia wnętrza. Za ich pomocą możemy sprawić, że nasze łączenie między ścianą a podłogą będzie nie tylko estetyczne, ale stanie się prawdziwym dziełem sztuki. Szczególnie że większość listew przypodłogowych może spełniać również inne funkcje. Za ich pomocą z łatwością ukryjemy wszelkie kable i przewody, które nieestetycznie rozmieszczone są wzdłuż ściany. Najczęściej zaburzają one całą kompozycję i sprawiają, że nie wygląda ona na dokończoną. Dlatego ukrycie ich w listwie jest doskonałym pomysłem na to, by zamaskować niepotrzebny element. Zwłaszcza że zrobimy to przy okazji montażu elementów. Listwy przypodłogowe do paneli mogą nam również posłużyć jako dodatkowe oświetlenie. Wystarczy, że wybierzemy model, na którego powierzchni będziemy mogli dokleić pasek LED.

Listwy podłogowe oświetleniowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli pragniemy w ciekawy sposób wykonać dekorację świetlną. Świetnie będą prezentowały się w korytarzach, przedsionkach, a nawet na schodach jako funkcjonalne źródło światła. Listwa podłogowa LED sprawi, że pomieszczenie będzie się nam wydawało o wiele bardziej przytulne lub modernistyczne. Doskonałym pomysłem jest aranżacja, w której łączymy białe listwy podłogowe, z listwami sufitowymi i dodajemy do nich oświetlenie LED. Każdy nastolatek będzie zadowolony z tak modernistycznego rozwiązania w swoim pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Białe listwy przypodłogowe to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Kolor ten sprawdzi się tak samo dobrze w pomieszczeniu każdego typu i w każdym stylu. Nie ma znaczenia czy pragniemy zaaranżować kompozycję bardziej nowoczesną, czy klasyczną. Również wszelkie modernistyczne, ekstrawaganckie i minimalistyczne zestawienia doskonale prezentują się z elementami, jakimi są listwy przypodłogowe białe. Szczególnie że bardzo dobrze łączą się one z innymi elementami sztukaterii wewnętrznej, takimi jak maskownice karnisza, listwy sufitowe, rozety. Rewelacyjnym wyborem jest także biała listwa przypodłogowa w połączeniu z boazerią angielską lub lamperią.

Estetyczne wykończenie paneli

Estetyczne wykończenie paneli za pomocą listwy przypodłogowej jest bardzo nieskomplikowane. Z łatwością za jej pomocą ukryjemy nieestetycznie wykończoną ścianę oraz szczelinę dylatacyjną. Szczególnie listwy podłoowe białe są często stosowane i za ich pomocą wykańczamy nasze pomieszczenia. Doskonale nadają się do ochrony ściany przed uszkodzeniami w wyniku codziennego użytkowania pomieszczeń. Nie straszne jest im mycie ani odkurzanie podłogi. Listwy przypodłogowe białe mogą być czyszczone za pomocą wilgotnej szmatki. Nie ma więc problemu z tym, aby utrzymać je w odpowiedniej czystości.

Listwy doskonale będą prezentowały się we wszystkich pomieszczeniach w naszym domu lub mieszkaniu. Listwa przypodłogowa biała rewelacyjnie sprawdzi się w sypialni, garderobie, salonie przedpokoju, a nawet kuchni. Najtrwalsze modele mogą być również stosowane w łazienkach. Co ważne z powodzeniem wykorzystamy je we wszelkich lokalach usługowych, a nawet we wnętrzach budynków użyteczności publicznej.