Przejdź do treści

Panele ścienne 3D

panel ścienny wizualizacja

Panele ścienne 3D to nowoczesny sposób na oryginalne wykończenie wnętrz. Za ich pomocą, zaledwie w kilka chwil możemy całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Montaż tego typu produktów nie jest skomplikowany i co ważne, jesteśmy w stanie wykonać go całkowicie samodzielnie. Płyty dekoracyjne są dostępne w sklepach w szerokiej gamie wzorów, dzięki czemu z łatwością stworzymy za ich pomocą niesamowitą ścienną dekorację. Nie ma znaczenia, czy interesują nas proste desenie geometryczne, abstrakcyjne, czy może ornamenty. Płyty ozdobne na ściany możemy kupić we wszystkich tych wzorach i to w wielu różnych propozycjach. Jest to obecnie jeden z najgorętszych trendów współczesnego urządzania wnętrz.

Również architekci oraz projektanci profesjonalnie zajmujący się planowaniem aranżacji tworzą kompozycję z wykorzystaniem tych wyjątkowych elementów, jakimi są styropianowe panele ścienne. Nie ma znaczenia, czy chodzi o udekorowanie salonu, sypialni, jadalni, przedpokoju, czy biura lub gabinetu. Podobnie sprawa ma się w przypadku pokojów dziecięcych, które mogą zostać fantastycznie ozdobione, jeśli zdecydujemy się na nowoczesne płyty dekoracyjne na ściany, szczególnie w połączeniu z wesołymi kolorami.

Dekoracyjne panele ścienne

Dekoracyjne panele ścienne to wspaniałe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku wnętrz przestronnych. Dekory najczęściej montujemy, tworząc kompozycję razem z listwami przypodłogowymi, sufitowymi i maskownicami karnisza. Płyta ozdobna na ścianę równie atrakcyjnie prezentuje się umieszczona na jednej ze ścian, jak i na wielu płaszczyznach.

Efektowny wygląd dekoru polega przede wszystkim na tym, że jego powierzchnię zdobią trójwymiarowe nierówności i wypukłości. Jeden z lepszych efektów osiągniemy wtedy, gdy zainstalujemy panele ozdobne na ścianę z oświetleniem LED. W efekcie otrzymany naprawdę oryginalną i wyjątkową aranżację. Warto więc zainteresować się nimi i ozdobić ścianą 3D wnętrze swojego domu lub mieszkania. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są panele ścienne do kuchni lub panele ścienne do salonu, które zdobywają coraz szersze grono miłośników.

Kasetony sufitowe 3D

Kasetony sufitowe 3D to kolejny ciekawy pomysł na to, jak można ozdobić wnętrze. Popularne panele 3D styropianowe fantastycznie prezentują się na suficie jako wyjątkowa i rzadko spotykana aranżacja. Są one łatwym w montażu i korzystnym cenowo zamiennikiem betonu architektonicznego. Dawniej nawet najbardziej skomplikowane wzory musielibyśmy tworzyć ręcznie. Obecnie wystarczy, że kasetony 3D przykleimy na wybraną przez nas powierzchnię. Cechuje je niezwykła estetyka wykonania, a co za tym idzie, nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Ściany 3D przypadną do gustu przede wszystkim tym osobom, które poszukują nowatorskich rozwiązań oraz ekstrawagancji w urządzaniu swoich wnętrz. Nie musimy ograniczać się, jeżeli chodzi o ich kształty. Zwłaszcza że panele 3D styropian montuje się za pomocą odpowiedniego kleju. Możemy więc odmienić całe wnętrze zaledwie w jedno popołudnie. Jeśli raz zdecydujemy się na to, aby zastosować płyty ścienne we wnętrzu, zawsze już będziemy wybierać je do kolejnych aranżacji.